Prevádzkareň Ilava

Hlavným výrobným programom prevádzkarne Ilava, v minulosti známou pod názvom VÁCLAV & JEŽO, a.s. Ilava je výroba detských piškót. Spoločnosť je jediným výrobcom dlhých piškót na slovenskom trhu a svoje portfólio dopĺňa aj výrobou okrúhlych piškót. Jej produkty sú určené ako pre domáci trh, tak aj pre trhy okolitých štátov: český, maďarský, slovinský a poľský.

Výrobky spoločnosti sú vyrábané na báze prírodných surovín bez použitia chemických prísad a farbív, ktoré zodpovedajú najprísnejším kritériám. Výrobky spoločnosti sú obľúbené u všetkých vekových kategórií. Majú širokú škálu využitia – od priamej konzumácie až po prípravu rôznych múčnikov.

Začiatok výroby dlhých piškót sa datuje od roku 1993. V roku 1998 sa v dôsledku nevyhovujúcich priestorov spoločnosť premiestňuje z Dubnice nad Váhom do výrobnej haly v Ilave, kde podniká i v súčasnej dobe.

V roku 2001 bol vykonaný zásadný krok smerom k inovácii výrobnej linky s investičným nákladom vo výške presahujúcej 40 miliónov slovenských korún.

V novembri 2001 bolo zariadenie nainštalované a zahájila sa skúšobná prevádzka. Výroba na novom technologickom zariadení vo viaczmennej prevádzke prebieha od januára 2002.

Ďalšie investície v roku 2002 mali rekonštrukčný charakter a smerovali najmä do obnovy a vybavenia prevádzky, čoho výsledkom je dokončenie prístavby skladu hotových výrobkov a začatie nadstavby kancelárskych priestorov, šatní pre zamestnancov a sociálnych zariadení.

Výrobky spĺňajú prísne kritériá na kvalitu a bezpečnosť potravín v súlade s medzinárodnými potravinovými štandardmi BRC a IFS. Zoznam platných certifikátov nájdete v sekcii Certifikáty.